Hizmetlerimiz

Planlama,
Konsept ve İçerik Geliştirme,
Şematik Çalışma,
Grafik tasarım,
Tamamlayıcı Unsurlar,
Mekânsal tasarım,
Üretim,
Kurulum

Kurum

Göç İdaresi Başkanlığı

Uluslararası Göç Filmleri Festivali

Tarih boyu milyonlarca göçmene kucak açan Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen festival, göçlerin dönem fark etmeksizin tüm milletlerin yaşadığı ortak bir hikâye olduğuna vurgu yaparak bu konuda farkındalık yaratmak üzere yola çıktı.

Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen festival göç olgusuna sinema aracılığıyla ayna tutmayı çalıştı. Ağırlıklı olarak göç, göçmenler, göçün toplumlar arası kültürel etkileri, medeniyete katkıları ve insanların adaptasyon süreçlerine ilişkin değişim konularını irdeleyen filmlere ve bunları işleyen yönetmenlere odaklanıldı. Onursal Başkanlığı’nı Suriye asıllı Süryani bir göçmen olan Oscar ödüllü oyuncu F. Murray Abraham üstlendiği festivaldeki ‘‘Uzun Metraj Yarışma’’nın jüri başkanlığını ise Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan yaptı. Bir haftada 30 ülkeden, 45 filmin gösterildiği festival; ustalık sınıfları, atölyeler, konserler ve son teknolojilerin kullanıldığı yeni nesil sergileriyle dünya çapında yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaştı.

14-21 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen festival dünyanın en geniş katılımlı ve kapsamlı tematik film festivali olmasıyla da alanında bir ilke imza attı. 

Yeni Dünya’da müşkil başlangıçlar

Dünyanın en eski yolculuğuna odaklanan ve bunun

insanlığın ortak hikâyesi olduğunu anlatan etkinlik bir haftada

yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaştı.

 

Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:100/2-Beyoğlu/İstanbul