Hizmetlerimiz

Planlama,
Konsept ve İçerik Geliştirme,
Grafik Tasarım,
Katalog Tasarımı,
Üretim.

Kurum

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kardeşlik Öyküsü: Ankara Okulu, Kore Harbi Sergi Kitabı

Türkiye ve Güney Kore arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yılı dolayısıyla Uluslararası Seul Kitap Fuarı’nda açılan “Kardeşlik Öyküsü: Ankara Okulu” sergisi, Kore topraklarına yardım elini uzatan Türk ordusunun sadece cephede değil cephe gerisinde de Korelilerle gerçekleştirdiği dayanışmayı aldı.

Girdikleri muharebelerden üstün başarılar elde eden Türk tugayları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yüzünü ağartırken hem müttefiklerinin hem de Güney Korelilerin saygı ve sevgisini kazanmıştır. Cephede gösterdikleri kahramanlıklar nedeniyle “yol gösterici” manasına gelen “North Star” (Kutup yıldızı) olarak anılan Türk Tugayı’nın sivil halkla kurduğu ilişkilerin merkezindeyse öksüz ve yetim çocukların eğitildiği, rehabilite edildiği Ankara Okulu yer alır. Türk Tugayı tarafından açılan ve desteklenen bu okul, Güney Kore ile ülkemiz arasında kurulan tarihsel ve dostane bağın kıymetli bir nişânesidir.

2017 yılında Uluslararası Seul Kitap Fuarı’nda Türkiye ve Güney Kore arasında başlayan ilişkilerin ve Ankara Okulu’nun çeşitli fotoğraflar, belgeler ve tarihi objelerden anlatıldığı bu serginin kataloğu tasarlanarak matbu hale getirildi.

Cephelerin ortasında bir kardeşlik okulu

Çeşitli fotoğraflar, belgeler ve tarihi objelerden anlatıldığı bu serginin kataloğu tasarlanarak matbu hale getirildi.

Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:100/2-Beyoğlu/İstanbul