Hizmetlerimiz

Planlama,
Konsept ve İçerik Geliştirme,
Mekân Tasarımı,
İletişim,
Sergi ve Deneyim Tasarımı,
Grafik tasarım,
Tamamlayıcı Unsurlar.

Kurum

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Eskişehir Nevruz

Kuzey yarımkürede kışın yerini bahara bırakmasının başlangıcı kabul edilen Nevruz, farklı bölgelerde yaşayan Türk boylarının o bölgeye has tarihî, coğrafî, geleneksel zenginliklerini kattığı Türk dünyasının ortak kültür mirasıdır.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi’nin birlikte başlattığı girişimlerle Nevruz ruhunun ve bu ortak bayramın tüm Türk dünyası ile birlikte kutlanması amaçlandı. Etkinlikte; örste çekiç ile demir dövme, keşkek karıştırma, nevruziyye ve hediyeleşme gibi pek çok Nevruz âdetine yer verildi ve Nevruz temalı bir sergi düzenlendi.

Türk dünyası kültür başkenti de seçilen Eskişehir’de 21 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Nevruz etkinlikleri, Türk toplulukları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmalar yürüten Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde Türk dünyasının dört bir yanından katılım sağlanarak düzenlendi.

Nevruz Mübarek

örste çekiç ile demir dövme, keşkek karıştırma, nevruziyye ve hediyeleşme gibi pek çok Nevruz âdetine yer verildi ve Nevruz temalı bir sergi düzenlendi.

Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:100/2-Beyoğlu/İstanbul