Hizmetlerimiz

Planlama,
Konsept ve İçerik Geliştirme,
Mekân Tasarımı,
İletişim,
Sergi ve Deneyim Tasarımı,
Grafik tasarım,
Tamamlayıcı Unsurlar,
Üretim,
Kurulum.

Kurum

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

ASKFEST- Avrupa Spor ve Kültür Festivali Lippepark

ASKFEST spor ve kültür etkinlikleriyle dolu bir festival kapsamında Avrupa’daki Türklerin diğer topluluklarla etkileşime girmesi amacıyla tasarlanmıştır. ASKFEST’in amacı birlikte çalışan ve yaşayan insanları sporda, oyunda ve eğlencede de bir araya getirmektir. ASKFEST her yıl kapılarını Avrupa’nın başka bir şehrinde açacaktır. Türkiye kökenliler ile diğer kökenlerden insanların sportif ve kültürel karşılaşmaları için bir çerçeve sunacaktır.

ASKFEST’in de hedefi; Avrupa’da çalışma hayatında birlikte ter döken Almanlar ve Türkleri spor yaparak da beraber ter dökmeye çağırmak ve Avrupa’nın farklı kesimlerini sporun takım ruhu ile birleştirici gücünü kullanarak bir araya getirmek, kültürlerin kadimliği ile tanıştırarak karşılıklı anlayışı derinleştirmek ve eğlenceli etkinlikler ile güzel vakit geçirmelerini sağlamaktır. Etkinliklerle Türkilerin kıtadaki diğer topluluklarca daha iyi tanınması ve sporun birleştirici ve kaynaştırıcı gücü ile toplumdaki yerinin sağlamlaştırılması hedeflenmiştir.

Avrupa Spor ve Kültür Festivali, 28-30 Haziran 2019 tarihlerinde Hamm – Lippepark’da düzenlenmiştir. Türk ve Alman toplumlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen ve pek çok sürpriz içeriğin, spor ve kültür etkinliklerinin yer alacağı Festivale katılım yoğun olmuştur.

Birlikte üretenlerin birlikte eğlendikleri festival; ASKFEST

ASKFEST’in amacı birlikte çalışan, üreten ve yaşayan insanları sporda, oyunda ve eğlencede de bir araya getirmektir.

Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:100/2-Beyoğlu/İstanbul