Hizmetlerimiz

Planlama,
Konsept ve İçerik Geliştirme,
Sergi ve Deneyim Tasarımı,
Grafik tasarım,
Tamamlayıcı Unsurlar,
Video.

Kurum

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

3 2 1 Kök Hücre Etnospor Dijital Deneyim Müzesi

“3 2 1 Kök Hücre ” sergisi geleneksel sporların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla tasarlanmış ve modern sergicilik ve deneyimleme araçlarıyla dijital imkanlar kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Marifet kazanmaya doğru olan bu yolculuğu, geleneksel spor ve oyunların özündeki değerleri—isminin önerdiği geri sayımın aksine—birer birer eklemleyerek sunmayı amaçlıyor. Bu bağlamda yaratıcılık, denge, muhakeme, konsantrasyon gibi en temel niteliklerden işbirliği, sebat, erdem ve çeviklik gibi sofistike niteliklere ve en nihayetinde marifet kazanmaya doğru bir yolculuk sunuyor.

Sergi, geleneksel sporların ve kültürlerin tanıtıldığı ve deneyimlendiği bölümlerden oluşmuştur. Her bir bölüm, sonunda marifete ulaşılan anlamlı bir yolculuğun duraklarını meydana getirmiştir. Ziyaretçiler görsel, işitsel ve deneyimsel imkanlarla donatılmış bölümleri tamamladıklarında, geleneksel sporları tanımış olmalarının yanı sıra bir marifet yolculuğunu da birbirini tamamlayan aşamalarıyla birlikte deneyimlediklerini fark etmişlerdir.

‘3 2 1 Kök Hücre’ Sanal Etnospor Müzesi, geleneksel sporları ve oyunları; oyunların özünü, öz niteliklerini ve dinamizmlerini dijital teknolojilerle vurgulayarak ziyaretçilere duyumsal deneyimler üzerinden tecrübe ettirmek amacıyla Etnospor Kültür Festivali 2022 kapsamında düzenlenmiştir.

Hikâkeye – Yaratıcılık – Denge – Muhakeme – Marifet – İşbirliği – Sebat – Çeviklik

“3 2 1 Kök Hücre ” sergisi modern sergicilik ve deneyimleme araçlarıyla dijital imkanlar kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:100/2-Beyoğlu/İstanbul