Hizmetlerimiz

Planlama,
Konsept ve İçerik Geliştirme,
Şematik Çalışma,
Grafik tasarım,
Tamamlayıcı Unsurlar,
Mekânsal tasarım,
Üretim,
Kurulum

Kurum

Kıbrıs Vakıflar İdaresi EVKAF

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen etkinlik Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ve Türk kültürünü dünyaya tanıtma amacını taşıdı. 

“Bir Dünya Kıbrıs” sloganlı etkinlikte Kuzey Kıbrıs Türk kültürünün dünyaya mal olmuş zenginliklerine, eğitim, turizm ve iş amacıyla Kuzey Kıbrıs’ı tercih eden uluslararası misafirlere, zengin mutfağı ile dünyanın dört bir tarafına ulaşan lezzet öğelerine ve Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya, dünyayı da Kuzey Kıbrıs’a bağlayan kültürel, doğal ve tarihi birikime vurgu yapıldı. Festival programında mini golftan geleneksel okçuluğa, zafer alayından uluslararası futbol dostluk maçına kadar birçok etkinlik yer aldı. 

17-18 Temmuz tarihlerinde Vakıflar İdaresi ve Okçular Vakfı işbirliğiyle Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen festival sayesinde Kuzey Kıbrıs’ın tarihi, kültürel ve güncel değerleri dünya ölçeğinde bir kez daha görünür kılındı. 

https://vimeo.com/114974413

“Bir Dünya Kıbrıs”

Siyasi sorunlar nedeniyle yalnızlaştırılmaya çalışılan Kuzey Kıbrıs’ın tarihi ve kültürel değerleri dünya ölçeğinde görünür kılınırken bölgenin zenginliğinin yapay sınırları aştığı mesajı verildi.

 

Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:100/2-Beyoğlu/İstanbul